Logowanie
Login:
Hasło:

Wolfram- charakterystyka metalu

Strona główna -> Poradniki -> Wolfram- charakterystyka metalu

Wolfram rzadko występuje w przyrodzie w czystej postaci. Można go spotkać jednak ze związkami z innymi pierwiastkami, z których da się ten metal odzyskać. Jest on głównie doceniany za twardość i wytrzymałość. Dobrze też przewodzi prąd elektryczny, dlatego wykonywane są z niego elementy żarówek i lamp. Poza tym jest on mało aktywny chemicznie. Nie ulega działaniu kwasów, a tlenu tylko w wysokiej temperaturze. Nic więc dziwnego, że wolfram wykorzystywany jest w już wspomnianym przemyśle oświetleniowym i elektrycznym, metalurgii, bo nadaje twardość stali i jest odporny na ścieranie, a węglik wolframu stanowi składnik spieku widii (węglik spiekany). Wykorzystuje się go więc również do produkcji narzędzi tnących i skrawających.


Największe wydobycie wolframu odbywa się w Australii, Austrii, Korei Południowej i Portugalii. Zajmuje on 25. miejsce pod względem występowania pierwiastków w skorupie ziemskiej.

Przeczytaj również

Sprzedaż złomu to sposób na to, aby nieco zarobić, ale przede wszystkim jest to ochrona środowiska. Przekazując cenne metale do ponownego przetworzenia wspomagamy otaczające nas środowisko, chronimy je przed zanieczyszczeniami.

Zobacz całość: Sprzedaż złomu
Pomysły na własną działalność gospodarczą są obecnie bardzo zróżnicowane. Jedne osoby decydują się na założenie lokalu gastronomicznego, inne specjalizują się w drukowaniu czy też sprzedaży internetowej. Warto zauważy

Zobacz całość: Własny skupu złomu
Wolfram to metal o zabarwieniu niebieskoszarym, który posiada pewne charakterystyczne właściwości. Będzie to z pewnością stosunkowo duża twardość i ciągliwość. Metal jest mało aktywny chemiczne, możemy także powiedzieć o

Zobacz całość: Podstawowe informacje na temat wolframu
Wolfram to pierwiastek chemiczny, który klasyfikuje się do grupy metali przejściowych. W układzie okresowym zajmuje on więc bardzo istotną pozycję.

Zobacz całość: Wolfram jako nadprzewodnik