Logowanie
Login:
Hasło:

Podstawowe informacje na temat wolframu

Strona główna -> Poradniki -> Podstawowe informacje na temat wolframu

Wolfram to metal o zabarwieniu niebieskoszarym, który posiada pewne charakterystyczne właściwości. Będzie to z pewnością stosunkowo duża twardość i ciągliwość. Metal jest mało aktywny chemiczne, możemy także powiedzieć o nim, iż posiada cechy paramagnetyczne. Wolfram wykazuje reakcję z azotem, węglem, tlenem oraz parą wodną w wysokich temperaturach. W niewielkim zakresie oddziałuje na niego woda królewska.


Wolfram ma bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Wykorzystywany jest przede wszystkim w przemyśle oświetleniowym, przemyśle elektrycznym, przemyśle metalurgicznym. Metal występuje w przyrodzie stosunkowo często, zatem możemy go znaleźć w wielu przedmiotach użytkowych - jak chociażby żarówki elektryczne. Wiele punktów skupu metali jest zainteresowana nabyciem wolframu, zatem możemy sprzedać niepotrzebne przedmioty zawierające omawiany metal. Aby dowiedzieć się jaka należność należy nam się za sprzedawaną ilość wolframu, należy skontaktować się z jednostką skupującą metal.  

Przeczytaj również

Układ okresowy pierwiastków zawiera tak wiele odkrytych metali i niemetali, że ciężko jest zapamiętać ich cechy oraz zastosowanie. Niektóre z nich dodatkowo należą do metali rzadkich, ponieważ na świecie nie znajduje się zbyt dużo ich złó

Zobacz całość: Wolfram- charakterystyka metalu
Sprzedaż złomu to sposób na to, aby nieco zarobić, ale przede wszystkim jest to ochrona środowiska. Przekazując cenne metale do ponownego przetworzenia wspomagamy otaczające nas środowisko, chronimy je przed zanieczyszczeniami.

Zobacz całość: Sprzedaż złomu
Pomysły na własną działalność gospodarczą są obecnie bardzo zróżnicowane. Jedne osoby decydują się na założenie lokalu gastronomicznego, inne specjalizują się w drukowaniu czy też sprzedaży internetowej. Warto zauważy

Zobacz całość: Własny skupu złomu
Wolfram to pierwiastek chemiczny, który klasyfikuje się do grupy metali przejściowych. W układzie okresowym zajmuje on więc bardzo istotną pozycję.

Zobacz całość: Wolfram jako nadprzewodnik